Styrelsen

SOK:s styrelse består av ordförande och åtta ledamöter samt svenskar som är personligt invalda i IOK och därtill en ledamot från Aktivas Kommitté.

  • Hans von Uthmann
  • Ordförande
  • E-post: hans.vonuthmann@sok.se
  • Anders Larsson
  • Vice ordförande
  • E-post: info@sok.se
  • Malin Eggertz Forsmark
  • Vice ordförande
  • E-post: malin.eggertz.forsmark@gymnastik.se
  • Carina Olsson
  • Ledamot
  • E-post: carina.olsson@bagskytte.se
  • Eva-Lena Frick
  • Ledamot
  • E-post: eva-lena.frick@goteborgfriidrott.se
  • Fredrik Rapp
  • Ledamot
  • E-post: Fredrik.rapp@handboll.rf.se
  • Olle Dahlin
  • Ledamot
  • E-post: olle.dahlin@skidskytte.se
  • Petra Sörling
  • Ledamot
  • E-post: Petra.sorling@svenskbordtennis.com
  • Stefan Rahm
  • Ledamot
  • E-post: Stefan.rahm@olympian.org
  • Gunilla Lindberg
  • Senior Advisor International Affairs, IOK medlem
  • E-post: gunilla.lindberg@sok.se
  • Anna Laurell Nash
  • Aktivas representant i SOK:s styrelse
  • E-post: annalaurell@gmail.com
  • Frida Hansdotter
  • Styrelseledamot, IOK medlem
  • Åsa Edlund Jönsson
  • Generalsekreterare
  • E-post: asa.edlund.jonsson@sok.se

Partners

Huvudsponsorer, logotyper